Jsem fanda. A kdo je víc?
Celý rok je můžeme sledovat. Právě na probíhajícím fotbalovém šampionátu nebo v Karlových Varech při filmovém festivalu nebo na různých hudebních festivalech a koncertech, které během léta probíhají. Každý umělec si je přeje mít a každý je asi chvíli miluje a chvíli proklíná. To podle toho, jak moc jsou neodbytní.
Jak se pozná běžný posluchač nebo divák od skalního fanouška?
· Na koncertech jsou pod pódiem
Při filmových premiérách v předních řadách, na sportovních utkáních přímo v kotli. Jsou ochotni čekat před akcí i několik hodin, jen aby si zajistili ta nejlepší místa.
· Nosí oblečení s logem nebo podobiznou své modly
Oblékají tak i své potomky a nezůstává jen u oblečení. Doma u nich najdete i jiné artefakty. Ve fan-klubech koupíte hrníčky, povlečení, obaly na mobily, deštníky, ale třeba i vánoční ozdoby s podobiznou vašeho oblíbence. Tady se fantazii meze opravdu nekladou.
· Nevynechají žádný koncert
Sportovní událost nebo filmovou premiéru. Cestují za svými idoly i do zahraničí a nezřídka na to padnou veškeré úspory. Není to rozhodně laciný koníček. Ale sdružují-li se ve fan-klubech, mívají často i různé výhody, levnější vstupné, možnost setkání se svým idolem a podobně.
· Doma mají malý „oltář“
To se týká hlavně sportovních fandů, ale i ti filmoví a hudební mají doma různé plakáty, fotky, sbírku autogramů, CD a další věci související s jejich hvězdou.
· Ví o životě své hvězdy vše
Jsou informovaní do nejmenších detailů o tom, s kým jejich idol žije a žil, co rád jí, kdy vstává, jaké jsou jeho záliby a další informace, které jim přijdou nezbytné. Nevynechají žádnou zmínku v médiích, která o jejich idolu vyjde.
Bohužel někteří jdou ve svém fandění až za hranice únosnosti. Jedná se pak spíš o slepé zbožňování, kdy hvězdu pronásledují na každém kroku, spí před jejím domem, bombardují ji maily nebo dopisy a vůbec se stávají otravnými, až nebezpečnými.